Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

4 iemesli kāpēc izmantot vingrošanas bumbas

Vingrošanas bumbas ir atrodamas katrā sporta zālē, fizioterapijas vai rehabilitācijas centrā. Vingrošanas bumbas ir izgatavotas no elastīga gumijas materiāla un ir parasti pieejamas diametrā no 45cm līdz 85cm. Pirmo reizi vingrošanas bumbas parādījās Itālijā 1963. gadā, kad tās tika nosauktas par ‘‘Pezzi bumbām’’. Kādas ir galvenās priekšrocības, vingrojot ar vingrošanas bumbu?

Nostiprināta muguras un vēdera preses dziļā muskulatūra

Treniņš ar vingrošanas bumbu liek papildus uzsvaru uz nestabilitātes efektu, ko sniedz vingrošanas bumba. Ķermenim ir papildus jāreaģē uz šo bumbas sniegto nestabilitātes efektu un tādējādi notiek papildus muskuļu aktivizācija, ieskaitot dziļo stabilizātoru aktivizācija. Tieši šie dziļie muguras un vēdera preses muskuļi atbild par muguras un mugurkaula veselību, stabilitāti un līdzsvaru. Tieši tāpēc vingrošanas bumbas ir tik populāras ārstnieciskajā vingrošanā.

Labāks līdzsvars

Dziļā muguras un vēdera preses muskulatūra nav vienīgie aspekti, kas tiek uzlaboti ar vingrošanas bumbu treniņu. Izmantojot šīs elastīgās, ar gaisu piepildītās bumbas, var arī veikt virkni līdzsvaru attīstošus vingrinājumus – piemēram, sēdus pozīcijā vai pat stāvus uz ceļiem!

Labāka stāja

Vingrinājumi ar vingrošanas bumbu palīdz mazināt ķermeņa muskulatūras disbalansu, nostiprināt rumpja (muguras, vēdera preses) muskulatūru, kas savukārt atbild par stāju. Stiprāka un labāk attīstīta muskulatūra savukārt arī uzlabo stāju. Tieši tāpēc vingrinājumi ar vingrošanas bumbu ir ieteicami bērniem un jauniešiem, kuriem bieži pie augšanas rodas stājas traucējumi un muskulatūras disbalanss. Lai novērstu tādas problēmas, kā mugurkaula skoliozes vai pārmērīgas kifozes veidošanos, svarīgi ir stiprināt muguras muskulatūru. Regulāra vingrošana ar bumbu palīdz saglabāt mugurkaula dabisko izliekumu, kas palīdz izvairīties no ‘‘šķības muguras’’ veidošanās un arī aizsargā mugurkaulu.

Nodrošina vingrinājumu daudzveidību

Vingrinājumu daudzveidība ar vingrošanas bumbām ir tiešām liela. Vingrošanas bumbas izmanto fitnesā, rehabilitācijā, fizioterapijā un profesionālajā sportā. Pasaules vadošie sportisti, kā Kristianu Ronaldu un Lebrons Džeims arī piekopj vingrošanas bumbas treniņa rutīnu. Vingrošanas bumbas tiešām ir priekš ikviena! Tās var izmantot nostiprinošam treniņam vai vienkārši, lai atslogotu muguru, sēžot pie darbagalda. Vingrošanas bumbas vingrinājumi ir vieni no pirmajiem, ar ko sākt, pie muguras sastiepumiem vai traumām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.