Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

3 iemesli, kāpēc ir nepieciešams tikai kvalitatīvs dūmvads

Pilnvērtīgi un labi strādājošu apkures sistēmu spējam novērtēt tieši aukstajos un drēgnajos ziemas mēnešos, kad ir svarīgi telpās uzturēt komfortabli patīkamu temperatūru un nodrošināt līdzsvarotas siltuma izmaksas.

Jebkuri apkures sistēmas darbības traucējumi vai pārtraukumi, kā arī energoefektivitātes samazinājumi ziemas periodā ir īpaši nepatīkami. Tādēļ būtiska ir regulāra un siltuma ieguves avotam atbilstoša visu apkures sistēmas elementu apkope. Dūmvads ir svarīga tādas apkures sistēmas daļa, kurā siltuma radīšanai tiek sadedzināta gāze, malka, briketes vai granulas un degšanas procesā veidojas dūmgāzes. 

Energoefektivitāte

Lai kurtuvē vai apkures katlā nodrošinātu optimālu vilkmi, bet visas dūmgāzes tiktu izvadītas mājokļa ārpusē, jauno apkures iekārtu drīkst pieslēgt tikai pie siltināta un oderēta dūmvada ar atbilstošām izmēru proporcijām.

Aprēķinos tiek ņemta vērā šķērsgriezuma laukuma attiecība starp ēkas dūmvadu un apkures katla dūmgāzes izvadu, dūmvada augstumu, paredzamo dūmgāzes temperatūru un gaisa pārpalikumu.

Ja dūmvadā būs pārāk liela vilkme, radītais siltums daļēji tiks izvadīts kopā ar dūmgāzēm. Savukārt, ja vilkme būs pārāk maza, sliktāk sadegs izmantotais kurināmais materiāls un netiks iegūta pietiekoši augsta temperatūra.

Drošība 

Sadegot apkurē izmantotajām cietajam kurināmajam materiālam, dūmvadā nonāk sodrēji un kreozots. Uzkrājusies sodrēju kārta ir regulāri jānotīra, jo tā ne tikai pakāpeniski samazina vilkmi dūmvadā, bet arī rada ugunsgrēka riskus. Savukārt, sadegot gāzei, sodrēju vietā dūmvadā nosēžas kodīgi blakusprodukti, kas laika gaitā bojā skursteni.

Kondensāts

Pirms apkures katla nomaiņas ir vērts pārbaudīt esošā dūmvada atbilstību jaunajai iekārtai. Tehnoloģiski mūsdienīgie apkures katli ir daudz efektīvāki par saviem priekšgājējiem, tādēļ dūmgāžu temperatūra, nonākot skurstenī, ir daudz zemāka un var veidoties kondensāts.

Kondensāts ne tikai var sajaukties ar dūmvadā esošiem sodrējiem, izveidojot grūti notīrāmu un viegli uzliesmojošu darvas savienojumu, bet arī nonākt apkures katlā un aizsākt tā koroziju. Tādēļ pat, ja apkures sistēma tiek nomainīta pret siltumsūkni vai elektrības apkures katlu, virs esošā skursteņa ir jāierīko aizsargjumtiņš pret nokrišņiem.

Populārākie būvmateriālu veikali savā klāstā piedāvā dažādu materiālu un izmēru dūmvadus, taču būtiski ir pārliecināties par to atbilstību konkrētajai apkures sistēmai. Ieskatieties Vides Tehnika internetveikalā www.videstehnika.lv, kur pieejami kvalitatīvi siltināšanas materiāli un apkures sistēmas, bet uzņēmuma  pieredzējušie speciālisti sniegs konsultācijas, kas ļaus veikt pārdomātu izvēli.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.